Ośrodek Wsparcia Najuboższych Caritas

ul. Kolegiacka 1, 02-946 Warszawa

/wejście od ul. St. Kostki Potockiego, obok przychodni NFZ/

ZAPRASZAMY W TRZECI WTOREK MIESIĄCA W GODZ. 14.00-15.00

Tradycja pomocy najuboższym mieszkańcom parafii świętej Anny w Wilanowie ma głębokie korzenie. Sięga lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Siostry Pasjonistki mające Dom Generalny na terenie parafii, włączały się we wszystkie akcje pomocowe, pomagały przygotowywać paczki, odwiedzały chorych i samotnych, wspierając w pracy na rzecz ubogich księży z parafii.

Grupa wolontariuszy obecnie posługująca Podopiecznym, jest pod duchową opieką księdza Proboszcza. Wolontariusze to osoby dorosłe oraz młodzież gimnazjalna i licealna.

Ośrodek wspiera rodziny wielodzietne, rodziny niepełne, rodziny dysfunkcyjne, osoby starsze, niepełnosprawne, obcokrajowców.

Przez wszystkie lata z pomocy Ośrodka Wsparcia Najuboższych Caritas skorzystało  bardzo wielu parafian i osób z poza parafii. Są też bezdomni i obcokrajowcy.

Główna działalność to wydawanie paczek żywnościowych, środków higieny osobistej środków czystościowych. Organizujemy dla Podopiecznych z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia spotkania z poczęstunkiem

Działalność nasza polega głównie na rozdawnictwie osobom potrzebującym:

artykułów spożywczych,

środków higieny osobistej,

chemii gospodarczej,

odzieży i obuwia ze zbiórek,

najuboższym chorym realizujemy recepty medyczne.

Jesteśmy Organizacją pozarządową – lokalną, nie korzystamy z rządowych środków finansowych i tylko pomoc ludzi dobrej woli pozwala nam na prowadzenie naszej działalności.  Środki na działalność pochodzą z funduszy parafii.

POMOC W KAŻDEJ FORMIE JEST DLA NAS NIEOCENIONA I BARDZO MILE WIDZIANA

W trzeci wtorek miesiąca w godzinach 14.00 – 15.00 oczekujemy na osoby z naszej parafii potrzebujące pomocy i na osoby, które chcą wspomóc działalność Ośrodka posługą wolontariacką.

WAŻNE: Okno życia w Warszawie

SPRAWOZDANIA:

Sprawozdanie z działalności za 2022 r.

Sprawozdanie z działalności za 2021 r.

Sprawozdanie z działalności za 2020 r.

Sprawozdanie z działalności za 2019 r.

Sprawozdanie z działalności za 2018 r.

Sprawozdanie z działalności za 2017 r.

Sprawozdanie z działalności za 2016 r.

Sprawozdanie z działalności za 2015 r.

Sprawozdanie z działalności za 2014 r.

Sprawozdanie z działalności za 2013 r.

Sprawozdanie z działalności za 2012 r.

Sprawozdanie z działalności za 2011 r.

Sprawozdanie z działalności w 2010 r.

Sprawozdanie z działalności w 2009 r.

Sprawozdanie z działalności w 2008 r.