Chór Kolegiaty Wilanowskiej „Sanctae Annae”

CHÓR KOLEGIATY WILANOWSKIEJ
„Sanctae Annae”

Chór Kolegiaty Wilanowskiej „Sanctae Annae” powstał w 2010 roku z inicjatywy księdza Proboszcza dr. Waldemara R. Macko i pani organistki Natalii Knyziak. W chórze śpiewają osoby w różnym wieku i o różnych zawodach, których pasją jest muzyka i śpiew. Obecnie chór liczy 15 osób.
Do głównych zadań chóru należy oprawa muzyczna Liturgii podczas ważniejszych świąt i uroczystości oraz na niedzielnej Mszy świętej. Repertuar tworzą przede wszystkim utwory wykorzystywane podczas Liturgii na wszystkie okresy roku liturgicznego (chorał gregoriański, wielogłosowe utwory dawnych oraz współczesnych kompozytorów).
Chór „Sanctae Annae” ściśle współpracuje z zespołem instrumentalistów parafialnych, którzy podczas najważniejszych Uroczystości towarzyszą Chórowi „Sanctae Annae”.
Opiekunem duchowym Chóru jest ksiądz Proboszcz, dyrygentem pani Natalia Knyziak, akompaniatorem pan Leszek Knyziak.

Z OSTATNICH WYDARZEŃ:

30 czerwca 2019 r.
Msza św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie – nasz chór parafialny „Sanctae Annae” śpiewa na Mszy św. radiowej transmitowanej przez Polskie Radio Program Pierwszy

25 czerwca 2017 r.
fot. archiwum własne

Transmisja Mszy św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie, 25 czerwca 2017 godz. 9.00

19-23 kwietnia 2017 r.
Pielgrzymka naszego chóru parafialnego „Sanctae Annae” wraz ze współpracującymi muzykami do Rzymu
fot. Piotr, Stańczak, Paweł Kraski, Natalia Knyziak
RELACJA Z PIELGRZYMKI >>>

7 stycznia 2017 r.
Chór parafialny „Sanctae Annae” i kwartet „Con le Corde” uświetnili opłatek Akcji Katolickiej
u Jego Ekscelencji ks.Kardynała Kazimierza Nycza

6 stycznia 2017 r.
Koncert kolęd i pastorałek – nasz chór parafialny „Sanctae Annae” wraz z kwartetem smyczkowym „Con le Corde”
fot. Marcin Kielak

ZACHĘCAMY DO POSŁUCHANIA NASZYCH NAGRAŃ:

„Misericordias Domini” J.H.Botor

„O Panie tyś moim pasterzem”

Chorał z kantaty 147 „Jesus bleibet meine Freude”

„Veni Jesu” Luigi Cherubini

„Nie rzucim Chryste”

p

Amen po doksologii

Kyrie

Gloria

Sanctus

Agnus Dei

Alleluja

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszej śpiewającej wspólnoty
na próby, które odbywają się w każdy wtorek w kanonii o godz. 18.30,
zaraz po zakończeniu wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.