27.05.2023 r. – Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotni wieczór poprzedzający Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na modlitewnym czuwaniu przygotowanym przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i wspólnotę Młodzieżową. Rozpoczęła je uroczysta Msza święta Wigilii o godz. 20.00 z rozbudowaną liturgią Słowa podobną do tej z Wigilii Paschalnej, a następnie modlitwa była kontynuowana przed Naj-świętszym Sakramentem. Zesłanie Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Jezus wypełnia swoją obietnicę daną uczniom: „Ja zaś będę prosił Ojca a innego Pocieszyciela da wam aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy” (J 14,16). Duch Święty powoduje w nas wiarę i miłość, dzięki którym wchodzimy w osobowy i bezpośredni kontakt z Chrystusem. On mieszka wtedy w naszym wnętrzu i w naszych sercach, dlatego tak ważne jest oczekiwanie na wzór apostołów i otwieranie się na Jego działanie w naszym życiu.

Fot. Adam Wieczorek.