KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła – 22 maja 2016 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

• Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Dziś w naszej parafii gościmy abp Paula Youssefa Matara, biskupa z Bejrutu, który na Mszy św. o godz. 10.00 wygłosi kazanie, a o godz. 13.00 odprawi Mszę św. i powie kazanie.
  • Na Mszy św. o godz. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii obchodzić będzie rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • W najbliższą środę, 25 maja br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej.
  • W najbliższy czwartek, 26 maja br. obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Prosimy o udekorowanie okien domów i mieszkań, a poszczególne wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy.
  • Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
  • Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę, 25 maja br., o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i obchodziły rocznicę I Komunii św. Na zgłoszenia czekają: s. Edyta i s. Kinga.
  • Odprawa dla Ministrantów i Lektorów przed uroczystością Bożego Ciała obędzie się w środę, 25 maja br., o godz. 19.00.
  • Spotkanie mężczyzn ze Służby Liturgicznej oraz wszystkich chętnych do pomocy podczas procesji Bożego Ciała obędzie się także w środę, 25 maja br., o godz. 19.30.
  • W niedzielę, 5 czerwca br. obchodzić będziemy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia po hasłem: Chrzest darem Miłosierdzia. W tym roku jest ono połączone z zakończeniem peregrynacji kopii cudownego wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  • W niedzielę, 12 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się IX Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– we wtorek 24 maja, wspomnienie NMP wspomożycielki wiernych;

– w czwartek, 26 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.