KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

• Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.
  • Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.
  • Na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 kolejne grupy dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • W najbliższą środę, 18 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu naprzeciw Drogi Pałacowej.
  • W przyszłą niedzielę, 22 maja, w naszej parafii gościć będziemy abp Paula Youssefa Matara, biskupa z Bejrutu, który na Mszy o godz. 10.00 wygłosi kazanie, a o godz. 13.00 odprawi Mszę św. i powie kazanie.
  • Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii obchodzić będzie rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 21 maja o godz. 19.00 w dzwonnicy.
  • W saloniku, w dzwonnicy, prezentowana jest wystawa pokonkursowa dzieci z naszej parafii pod nazwą „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Gorąco zachęcamy do oglądania.
  • W zeszłą niedzielę zebraliśmy 8906 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz 2793 PLN na pomoc ofiarom kataklizmu w Ekwadorze. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdecznie Bóg zapłać.
  • Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 26 maja. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,

– w czwartek, 19 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na organizację i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Aleksander Jerzy Grym, kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Ewa Baumgart, panna z parafii pw. św. Zofii Barat w Warszawie
    – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.