KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 r.

• Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Od środy rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiane jest ono po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Od piątku do czwartku obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 czerwca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 4 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona nabożeństwo różańcowe.
  • Zgodnie z treścią kan. 1251 KPK, w piątek nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
  • Parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich do wspólnego uwielbienia Serca BOGA w piątek, 3 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W niedzielę, 5 czerwca br. podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Rzymie, której będzie przewodniczył Papież Franciszek, odbędzie się kanonizacja bł. O. Stanisława Papczyńskiego, marianina. Z tej okazji, w poniedziałek 30 maja br. po Mszy św. o godz. 18.00, w naszym kościele, będziemy gościli ks. Wojciecha Skórę, kustosza relikwii o. Papczyńskiego, który przybliży nam postać nowego świętego, jego drogę życia i drogę do świętości. Relikwie bł. o. Papczyńskiego znajdują się w naszym kościele.
  • W niedzielę, 5 czerwca br. obchodzić będziemy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia po hasłem: Chrzest darem Miłosierdzia. O godz. 12.00. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  • W niedzielę, 12 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się IX Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we, wtorek 31 maja, święto nawiedzenia NMP;

– w środę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika;

– w piątek, 3 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę, 4 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Łukasz Jerzy Koczur, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Maria Traczuk, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II.

– Maciej Kacper Wasilewicz kawaler z parafii tutejszej
    Marta Ewelina Gracka, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.