KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Wielkanocy – 8 maja 2016 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.
  • W najbliższą środę, 11 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce u zbiegu ulic Vogla i Sytej.
  • Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, i 13.00, kolejne grupy dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • W piątek, 13 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 wierni z naszej parafii, którzy odprawili 33-dniowe przygotowania, dokonają uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Osoby te polecamy modlitwie parafian.
  • Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele odbywają się nabożeństwa fatimskie, które rozpocznają się Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w najbliższy piątek, 13 maja.
  • Od dzisiaj w saloniku, w dzwonnicy prezentowana jest wystawa pokonkursowa dzieci z naszej parafii pod nazwą „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Gorąco zachęcamy do oglądania.
  • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W sobotę poprzedzającą tę uroczystość, 14 maja, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wigilijne czuwanie modlitewne, przygotowujące do tego wydarzenia. Początek czuwania o godzinie 20.00.
  • Za tydzień, w niedzielę 15 maja o godz. 12.45 pod pomnikiem Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się XI Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na marsz oraz piknik rodzinny.
  • Taca z dzisiejszy niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc materialną dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień solidarności z ofiarami kataklizmu. W związku z tym, przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na pomóc poszkodowanym.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 9 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,

– w sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartłomiej Mikołaj Tofil, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    Małgorzata Ewa Kaczmarek, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

Patryk Podgórski, kawaler z parafii tutejszej
    Alekxandra Zofia Tokarski, panna z parafii Bogarodzicy Dziewicy w Warszawie

Łukasz Więcek, kawaler z parafii pw. św. Tomasza w Warszawie
    Maja Natalia Kalisiewicz, panna z parafii tutejszej

Aleksander Jerzy Grym, kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Ewa Baumgart, panna z parafii pw. św. Zofii Barat w Warszawie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.