KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

• Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiane jest ono po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Dziś obchodzimy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia po hasłem: Chrzest darem Miłosierdzia. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  • Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienie teatralne pt. „Morskie Opowieści”, które odbędzie się dziś, o godz. 12.45, w Sali Kameralnej CKW przy ul. Kolegiackiej 3. Aktorzy Teatru Katarynka przedstawią historię, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku i wyruszyć w pełen przygód rejs. Dzieci będą przeciągać wraz z załogą linę, wezmą udział w akcji ratunkowej z ratownikiem WOPR, dowiedzą się, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur i jak postępować w razie zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Jak zapewniają organizatorzy, będzie musicalowo, radośnie, ale i wzruszająco.
  • W najbliższy poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W pierwszy wtorek miesiąca, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i kościoła zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  • W niedzielę, 12 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się IX Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę, 12 czerwca br., po każdej Mszy św. członkowie parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym będą zbierali podpisy pod inicjatywą Stop Aborcji. Prosimy zabrać ze sobą nr PESEL.
  • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 18 czerwca o godz. 19.00 w dzwonnicy.
  • W niedzielę, 19 czerwca br., na Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Miazek, będziemy obchodzić 320. rocznicę śmierci króla Jana III.
  • W dniach od 17 do 20 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać w podstawionym przy Kanonii kontenerze.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

– w czwartek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego;

– w piątek, 10 czerwca, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;

– w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Maciej Kacper Wasilewicz kawaler z parafii tutejszej
    Marta Ewelina Gracka, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

– Dariusz Grzelecki, kawaler z parafii pw. św. Judy Tadeusza
    Ewa Maria Cegłowska, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

– Bartosz Barnaś, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Rutkowska, panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie
    – zapowiedź I;

– Piotr Lucjan Karłowski, kawaler z parafii tutejszej
    Monika Joanna Kobrzyńska, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

• Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu naszych parafian:

– śp. Helenę Kruk
    – śp. Jadwigę Rybarczyk
    – śp. Irenę Piasecką

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen