Komunikaty duszpasterskie – XXXII Niedziela zwykła – 12 listopada 2023 r.

1. Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Bliski wschód – to jest nasz dom. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. o godz.: 10.00., 11.30. i 13.00., przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć tzw. Świętulanki św. Michała Archanioła. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dzisiejszych Klimatach.

4. Siostry Pasjonistki zapraszają młodzież w wieku od 13 do 17 lat na skupienie, które odbędzie się 18 listopada w klasztorze Sióstr przy ulicy Husarii 55/57, początek o godz. 10.00. Zapisy u sióstr katechetek lub siostry zakrystianki.

5. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w listopadzie w intencji: by Maryja była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

6. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 16 listopada br., o godz. 17.00.

7. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwartek, 19 października br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  • w piątek,17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

10. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę tkanin i malarstwa Marii Butkiewicz,  zatytułowaną „Pejzaż Afrykański”. Prezentacja potrwa do końca grudnia br.