Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Różańcowych odbędzie się o godz. 16.00.

3. Nabożeństwo fatimskie, wraz z procesją wokół kościoła zostanie odprawione we czwartek, 13 sierpnia br., po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

5. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w październiku w intencji: o miłość, pokój i wierność wartościom chrześcijańskim w rodzinach. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz.17.30.

6. Rozpoczęliśmy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Informacji na temat przebiegu przygotowania udziela ks. Maciej Czapliński.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy do maturalnej na spotkania, które będą odbywały się w piątki o godz. 19.00.

8. Kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, w dniu 28 października o godz. 17.00. zaprasza na przeprowadzenie debaty społecznej z udziałem mieszkańców Wilanowa, która odbędzie się w Wieczerniku. Głównym celem debaty jest wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją o występujących zagrożeniach. W ramach spotkania zostaną poruszone sposoby działania sprawców przestępstw, oszustw oraz przekazane informacje jak mieszkańcy powinni się zachować w danej sytuacji. Planujemy również rozpocząć dyskusję i poruszyć kwestie bezpieczeństwa widziane oczami mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby z jednej strony mieszkańcy ocenili pracę Policji, a z drugiej wskazali problemy, które ich zdaniem powinny zostać rozwiązane. Zakładamy, że przedmiotowa dyskusja pozwoli na szybkie i sprawne załatwienie spraw związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem lub skierowanie Państwa do odpowiedniej instytucji w razie potrzeby.

9. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona 23 października br.

10. Miło nam poinformować, że nasz chór parafialny „SanctaeAnnae” zaśpiewa 16 października o godz.9.00. na Mszy radiowej w Bazylice św.Krzyża w Warszawie. Msza będzie transmitowana przez Program Pierwszy Polskiego Radia, zapraszamy do duchowej łączności.

11. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w czwartek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
  • w sobotę, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.