Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Msza św. w intencji członków Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 19 października br., o godz. 18.00.

4. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwartek, 19 października br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkania Wilanowskiej Wspólnoty Młodzieżowej. To grupa dla młodych ludzi powyżej 14 roku życia, którzy chcieliby świadomie przeżywać swoją wiarę, dla których wiara i Kościół są ważne i chcieliby poznać rówieśników wyznających te same wartości. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00. w Kanonii.

6. Po długiej przerwie związanej z pandemią, nasza parafia powraca do tradycji organizacji Jubileuszu Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 22 października br. o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojego udziału w dziękczynnej Mszy św., sprawowanej w ich intencji.

7. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w niedzielę, 22 października, o godz. 20.00. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w scholi gregoriańskiej. Bliższe informacje u naszych organistów.

8. Galeria Dzwonnica zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kryńskiego.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi śląskiej,
  • we wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • w środę, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w czwartek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana,
  • w piątek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.