Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 roku

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. O godz. 11.00. odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas Mszy św. o 11.30. zostaną poświęcone różańce dla dzieci komunijnych oraz odbędzie się ślubowanie dzieci wstępujących w szeregi Podwórkowych Kółek Różańcowych.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

4. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

5. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek, 20 listopada 2018 r. Zapisy i informacje o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty – Małżeństwo.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avilla, dziewicy i Doktora Kościoła,

– we wtorek,16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

– w środę, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w czwartek, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,

– w piątek, 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,

– w sobotę, 2 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.