Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 07 października 2018 roku

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. W następną niedzielę, 14 października o godz. 11.00. odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Podczas Mszy św. o 11.30. zostaną poświęcone różańce dla dzieci komunijnych oraz ślubowanie dzieci wstępujących w szeregi Podwórkowych Kółek Różańcowych.

4. Jak co roku, nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 14 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie udziału w Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

5. Drugie spotkanie grupy rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 11 października o godz. 19.00. w Kanonii.

6. W sobotę, 13 października o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione w dwóch częściach: po Mszy Świętej o godz. 17.00. odmówimy różaniec pokutny, a po Mszy Świętej Fatimskiej o godz. 18.00. odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału.

7. Zbiórka makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie, będzie trwała do 8 października br. Kontener na makulaturę jest ustawiony przy wejściu na teren parafii.

8. W przyszłą niedzielę, 14 października br., będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem Pontyfikatu św. Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

9. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warszta-tową w małej grupie wg Programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek 20 listopada 2018 roku. Zapisy i informacje  o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty -> Małżeństwo.