Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela zwykła – 8 października 2023 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji: żeby Polska obroniła wiarę i kulturę chrześcijańską. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 261, Europejskiej, Edisona oraz Szkoły Podstawowej nr 300. Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00.,  a po niej Msza św. Za tydzień, 15 października, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 169, Varsovia i PBA.

4. Spotkanie członków Kół Różańcowych odbędzie się o godz. 16.00.

5. We wtorek, 10 października, młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o podjęcie modlitwy w intencji osób przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wystawione są wizytówki z imieniem kandydata. Za wybraną losowo osobę należy modlić się do momentu bierzmowania, dowolną modlitwą, o doświadczenie Bożej miłości, żywą wiarę i wylanie Ducha Świętego.

6. Wspólnota Męski Różaniec zaprasza w najbliższy czwartek. 12 października br. wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe, które rozpocznie się Msza św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 13 października br., po Mszy św. o godz.18.00 zostanie odprawione, ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Serdecznie zapraszamy na spotkania Wilanowskiej Wspólnoty Młodzieżowej. To grupa dla młodych ludzi powyżej 14 roku życia, którzy chcieliby świadomie przeżywać swoją wiarę, dla których wiara i Kościół są ważne i chcieliby poznać rówieśników wyznających te same wartości. Na spotkaniach. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00. w Kanonii.

9. Bractwo Adoracyjne organizujące w naszej parafii Adorację Najświętszego Sakramentu, apeluje do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa. Pragniemy poszerzyć obecną Adorację o wtorek od 7.30. do 19.00. Obecnie Adorujemy Pana Jezusa w środę od 7.30. do 21.00., w czwartek od 7.30. do 24.00., a w piątek od 7.30. do 19.00. Chętnych prosimy o kontakt pod wskazany numer telefonu (tel. 604 071 068), wrzucenie zgłoszenia do skrzyneczki na stoliku przy wyjściu z kościoła lub zostawianie informacji w zakrystii.

10. Po długiej przerwie, związanej z pandemią, nasza parafia powraca do tradycji organizacji Jubileuszu Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 22 października br. o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojego udziału w dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

11. Galeria Dzwonnica w dniach od 1 września do 31 października br. zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kryńskiego.

12. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

13. W tym tygodniu, w piątek 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.