KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2016 r.

• Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po Różańcu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna. Będziemy również modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.30.
  • Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i rodziców na przedstawienie teatralne, które odbędzie się w Centrum Kultury Wilanów na ul. Kolegiackiej 3 o godz. 12.45, zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. „W krainie Peri” to interaktywna autorska bajko-zabawa aktorów Teatru Oki Doki, pozwalająca dzieciom wziąć udział w tworzeniu spektaklu. Radosna muzyka przeprowadza dzieci przez baśniowy świat, a proste kolorowe lalki i rekwizyty pozwalają im stać się częścią scenicznego świata.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert pt. „Piosenka z barykad”, poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
  • Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana w poniedziałek, 3 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zapraszamy 4 października rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła na godz. 17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 6 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 7 października, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W piątek, 7 października, na Mszy św. o godz. 18.00 wierni z naszej parafii, którzy odprawili 33-dniowe przygotowania wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dokonają uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Dla tych osób dzień wcześniej, w czwartek, 6 października, o godz. 20.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo (modlitwa uwolnienia, uniżenia i pokuty) – ostatni element osobistego przygotowania do dokonania tego szczególnego Aktu zawierzenia. Osoby te polecamy modlitwie parafian.
  • W przyszłą niedzielę, 9 października, Koła Żywego Różańca zapraszają na spotkanie z okazji Święta Matki Bożej Różańcowej w dzwonnicy o godz. 15.00.
  • Za tydzień, w niedzielę, 9 października, będziemy obchodzili XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami Miłosierdzia”.
  • Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 16 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.
  • Rozpoczynamy nowy kurs przygotowania do bierzmowania. Powinni w nim wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Spotkanie i zapisy są w najbliższą środę – 5 października o godz. 19.00 w dzwonnicy.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 4 października, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;

– w środę, 5 października, wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

– w piątek, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– śp. Krystynę Brunsz;

– śp. Annę Trzewik;

– śp. Tadeusza Melsona.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.