KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

• Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na uwielbienie naszego Boga w duchu Taizé. Modlitwa Słowem Bożym i śpiewem kanonów. Zapraszamy całe rodziny, by zaangażować się w uwielbienie Boga.
  • W środę 28 września br., po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę, 1 października, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.
  • Od 1 października rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.00. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 17.30.
  • Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 16 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.
  • Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech, zaś w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 26 września, wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana;

– we wtorek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;

– w środę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika;

– w czwartek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– w piątek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

– w sobotę, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W miniony poniedziałek, 19 września, zmarł ś.p. ks. Henryk Rawski, pochodzący z naszej parafii. Ks. Henryk przeżył w kapłaństwie 47 lat. Pracował najpierw w diecezji warmińskiej, a od 1992 r. w diecezji elbląskiej. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę – 28 września o godz.12.00 w parafii MB Różańcowej w Tychnowach k.Kwidzynia. Zmarłego kapłana – naszego rodaka polecamy modlitwie wiernych.