Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Zachęcamy wszystkich parafian do łączności duchowej z uczestniczącymi w uroczystościach beatyfikacyjny dzięki transmisji telewizyjnej ze Świątyni Opatrzności Bożej, która rozpocznie się o godz.12.00.

3. W poniedziałek, 13 września o godz.18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego śp. bp Mariana Dusia, której będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki.

Po Mszy św., zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Rozpoczynamy spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30., po której siostry katechetki przekażą najważniejsze informacje.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
  • we wtorek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w środę, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w czwartek, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • w piątek, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,
  • w sobotę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Uczestniczących w liturgii prosimy o zachowanie zasad sanitarnych: wskazanej odległości między osobami i nakładanie maseczek ochronnych. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, prosimy aby podchodziły jako pierwsze w procesji.

7. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz owoców i soków naturalnych, który ma miejsce przed dzwonnicą.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.