Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 rok

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej i Centrum Kultury Wilanów zapraszają na Powsińskie Dożynki, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00., po której zaplanowanych jest wiele atrakcji dla całych rodzin.

3. W środę, 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny, w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 2 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 3 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 września, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną tajemnicą różańca świętego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ” zatrzymania aborcji” odbędzie się w nocny z piątku, 3 września, na sobotę, 4 września. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 5 września o godz. 11.30.

7. W zeszłą niedzielę, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin zebraliśmy 1893 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W niedzielę, 12 września przypada 338 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Czackiej, w naszym kościele nie będzie uroczystej Mszy św. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian.

9. W tym tygodniu, w piątek 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.