Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 02 września 2018 roku

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła na godz. 17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 5 września po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego przed kościołem, prowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek.

W czwartek, 6 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 7 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w następną niedzielę, 9 września o godz. 11.30.

8. Uroczysta Msza św. w 335. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w środę, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Organizujemy pielgrzymkę dla dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Wyjazd 15 września o godz. 8.00. powrót tego samego dnia około godz. 17.00. Koszt pielgrzymki wynosi 40 PLN. Zapisy u sióstr katechetek lub w zakrystii u s. Melanii. Szczegółowych informacji o programie pielgrzymki udzielą siostry przy zapisie na wyjazd.

10. Akcja pod nazwą: „Oddaj krew dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych” będzie przeprowadzony na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w sobotę, 8 września br., w godz. 12.00.- 17.00.

11. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

– w sobotę, 8 września, święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. Zapraszamy na wystawę malarstawa Grażyny Skrzypczyk Szczepańskiej i Czesława Piotra Szczepańskiego. Wystawa czynna do końca października.