Komunikaty duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 roku

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w następną niedzielę, 2 września br., przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

4. W tym Tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00. Po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe.

5. W sobotę, 1 września br., przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

6. Uroczysta Msza św. w 335. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w środę, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki,

– we wtorek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

– w środę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.