KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r.

• Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Dziś gościmy ks. Tomasza Grzyba ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Tomasz będzie głosił kazania na każdej Mszy św. a po Mszy będzie zbierał ofiary na misje katolickie.
  • Zachęcamy do zgłaszania się do wolontariatu w czasie Dni w Diecezjach, podczas których będziemy gościć w naszej parafii grupę pielgrzymów z Brazylii. Wszystkie osoby, które będą w stanie wesprzeć naszych wolontariuszy w dniach 20–25 lipca br. proszone są o zgłaszanie się w Zakrystii. Nie jest wymagana pełna dyspozycyjność czasowa.
  • W ostatnim czasie została uruchomiona strona internetowa organizowanych w naszej parafii Dni w Diecezji. Zachęcamy do polubienia naszego fanpage’a na portalu społecznościowym Facebook.com – można go wyszukać, wpisując w wyszukiwarce frazę „ŚDM 2016 – Wilanów”.
  • Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza zapraszamy do wysłuchania ponadczasowych dzieł polskiego noblisty. W malowniczej scenerii dzwonnicy naszej kolegiaty, dziś po Mszy św. o godz. 13.00., aktor Dariusz Jakubowski przedstawi adekwatne do wakacyjnych okoliczności, nieco zapomniane reporterskie relacje z podróży pisarza. Muzycznym dopełnieniem aktorskiej prezentacji będą miniatury fortepianowe Erica Satie w wykonaniu pianisty Piotra Szafrańca.
  • W środę, 13 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału.
  • W sobotę, 16 lipca na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III przeprowadzona będzie akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych.
  • W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 22 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata;

– we wtorek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa;

– w środę, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

– w piątek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła;

– w sobotę, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Wiaczesław Karpiesz, kawaler z parafii pw. M.B. Różańcowej w Piasecznie
    Maria Katarzyna Olejnik, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

– Jakub Piotr Krowicki, kawaler z parafii tutejszej
    Natalia Maria Łuciuk, panna z parafii pw. św. Dominika w Warszawie
    – zapowiedź II;

– Paweł Wierzbicki, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Renata Rosłoniec, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.