KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2016 r.

• Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
  • W najbliższy poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • We wtorek, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i kościoła zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  • Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza zapraszamy do posłuchania ponadczasowych dzieł polskiego noblisty. W malowniczej scenerii dzwonnicy kolegiaty św. Anny w Wilanowie dziś i w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 – aktor Dariusz Jakubowski przedstawi fragmenty listów Henryka Sienkiewicza. Muzyczne kompozycje z epoki pisarza wykona pianista Piotr Szafraniec. Wstęp wolny.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na jubileuszową, 25. pielgrzymkę na Jasną Górę, w niedzielę 10 lipca. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót ok. godz. 20.00. Zapisy w zakrystii, koszt 60 PLN.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w środę, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– w piątek, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Wiaczesław Karpiesz, kawaler z parafii pw. M.B. Różańcowej w Piasecznie
    Maria Katarzyna Olejnik, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

– Jakub Piotr Krowicki, kawaler z parafii tutejszej
    Natalia Maria Łuciuk, panna z parafii pw. św. Dominika w Warszawie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

• Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– śp. Zofia Barbara Trębicka;
    – śp. Alina Maria Kobak;
    – śp. Bronisława Sejka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.