Komunikaty duszpasterskie – XIV Niedziela zwykła – 3 lipca 2022 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 lipca br., a po niej nabożeństwo do Ducha Świętego.

3. We wtorek, 5 lipca br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 6 lipca br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czwartek, 7 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji rządzących naszą Ojczyzną, o dary Ducha Świętego potrzebne dla nich do mądrego i roztropnego podejmowania decyzji. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30., w piątek o godz.12.30, w sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 16 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

8. Galeria sztuki zaprasza do dzwonnicy na wystawę obrazów Wojciecha Hawryłkiewicza. Prace będzie można oglądać do końca sierpnia.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

•   w środę, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  •   w piątek, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

•  śp. Stanisława Kotańskiego,
  •  śp. Krzysztofa Kownackiego,
  • śp. Władysława Szaro,
  • śp. Włodzimierza Panek,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.