Komunikaty duszpasterskie – XII Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W czwartek, 23 czerwca br., o godz. 18.30. zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na grilla. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.

3. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim, w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona 26 czerwca br.

4. W piątek 24 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, po Mszy Świętej o godz. 18.00 dokonamy aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznamy Jezusa Chrystusa Królem swego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Po czym zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszych Serc, podczas którego między innymi odmówimy jedną część Różańca. Nabożeństwo zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 20 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  • w czwartek, 23 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek, 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
  • w sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.