Komunikaty duszpasterskie X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 roku

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także solista teatru muzycznego „Roma” Piotr Płuska. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz.13.00. dwóch księży: Ks. Bartłomiej Michalski i ks. Grzegorz Czernek, którzy odbywali w naszej parafii praktykę akolicką, odprawią swoją Mszę św. prymicyjną po której udzielą wszystkim specjalnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższą środę, 13 czerwca po Mszy Św. o godz.17.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim.

5. W zeszłą niedzielę Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zebrali do puszek 1761PLNi 5 € na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. XIII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Polska Rodziną Silna” wyruszy o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyży. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie rodziny z dziećmi.

7. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,

– w środa, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła,

– w czwartek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartłomiej Kamil Cieśla, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Radzka panna z parafii św. Mateusza w Dawidach – zapowiedź I.

Dariusz Łukasz Sokół, kawaler z parafii tutejszej i Bogumiła Sylwia Banasiak, panna z parafii św. Benona w Broniszewie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.