Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, 19 lutego br., o godz. 17.00 w Dzwonnicy.

3. W czwartek, 20 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Wszystkich członków Bractwa oraz osoby zainteresowane zapaszmy do wspólnej modlitwy.

4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. W zeszłym roku na konto Fundacji z tego tytułu wpłynęło 9264,68 PLN. Wszystkim, którzy przekazali 1% podatku składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii. Darmowy program do rozliczenia podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

5. Rozpoczynamy 7. edycję kursu finansowego, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne oraz narzędzia ekonomiczne. Kurs będzie odbywał się w poniedziałki o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek, 24 lutego br. na godz. 19.00. do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

6. Z okazji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Kard Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia planujemy wydać specjalny numer Klimatów św. Anny poświęcony ks. Kardynałowi odwiedzającemu naszą parafię i spotykającemu się z parafianami. W związku z tym prosimy o przyniesienie do kancelarii parafialnej zdjęć z ks. Kard. S. Wyszyńskim i innych dokumentów, które zostaną zamieszczone w Klimatach. Materiały dobrej jakości można również przesłać na adres: kancelaria@parafiawilanow.pl. Dostarczone materiały zostaną zwrócone.

7. Na przełomie roku, od grudnia do lutego, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 1810 rodzin, z czego przyjęło nas 770 rodzin, co stanowi 43%. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z planowanym odwodnieniem Kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
– w sobotę, 22 lutego, święto katedry św. Piotra.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.