Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela zwykła – 4 lutego 2024 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejne warsztaty zatytułowane „Odkrywamy Kościół”. Jak zwykle czeka na dzieci moc wyzwań i dobra zabawa. Tym razem zbiórka bezpośrednio po Mszy Świętej o 11.30. w kościele. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z minionych warsztatów dostępnych na stronie parafii w zakładce „Wydarzenia”.

3. W poniedziałek, 5 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym, po Mszy św. odmówimy litanię do Ducha Świętego.

4. We wtorek modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 17.00.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 7 lutego br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

6. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na cykl 12 cotygodniowych spotkań Seminarium Odnowy Wiary w dniach od 7 lutego do 8 maja br.  Szczegółowe informacje na ulotkach rozdawanych przed kościołem po każdej Mszy św.

7. Wspólnota „Męski Różaniec” zaprasza w najbliższy czwartek, 8 lutego, wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkanie wspólnotowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a po różańcu na spotkanie formacyjne w Kanonii.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w lutym w intencji: O dar mądrości dla Polaków. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.

9. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w następną niedzielę, 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 13.00. zapraszamy wszystkie osoby w starszym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

10. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

11. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę PORTRETÓW pani Ewy Gawrychowskiej.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • we wtorek, 6 lutego, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,
  • w sobotę, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa  Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek 5 lutego ul. Ruczaj ul. Vogla (numery nieparzyste)
  • wtorek 6 lutego ul. Vogla (numery parzyste) ul. Europejska 5-75 (numery nieparzyste)
  • środa 7 lutego ul. Europejska 77-121A (numery nieparzyste)
  • czwartek 8 lutego ul. Europejska (numery parzyste)
  • piątek 9 lutego ul. Uprawna (numery nieparzyste) ul. Uprawna 4-40A (numery parzyste)
  • sobota 10 lutego ul. Uprawna 44-46C (numery parzyste), ul. Wycieczka, ul. Namioty ul. Niedzielna, ul. Wyprawa, ul. Leżakowa, ul. Murawy, ul. Brodzik, ul. Młocarni, ul. Biwakowa, ul. Odpoczynek, ul. Przedatki.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 15.00. Ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na remont muru cmentarza.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Teresę Kłosiewicz,
  • śp. Alicję Drewniak,
  • śp. Grażynę Gajdak,
  • śp. Janinę Lemieszewską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen