Komunikaty duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki. Ofiary zebrane w tym roku będą przeznaczone na wyjazd ministrantów na wycieczkę w Sudety.
  3. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.
  4. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Świece można nabyć przed kościołem.
  5. Zapraszamy dziewczynki i chłopców do udziału w procesji rezurekcyjnej w niedzielę wielkanocną o godz. 6.00. Próba przed procesją odbędzie się we wtorek, 27 marca o godz. 17.30.
  6. Zbiórka makulatury, ze sprzedaży której dochód przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie odbędzie się w dniach 24-26 marca br. Kontener zostanie podstawiony po lewej stronie kościoła.
  7. W marcu, w dzwonnicy, prezentujemy prace graficzne uczestników terapii zajęciowej wilanowskiego ośrodka samopomocy. Zapraszamy do oglądania wystawy.
  8. Zachęcamy do przekazania 1% na naszą fundację. Wszystkie informacje oraz program do rozliczenia podatku PIT można znaleźć na stronie parafii i fundacji.
  9. Na przełomie roku, od grudnia do lutego, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 1970 rodzin, z czego przyjęło nas 850, co stanowi 43%. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
  11. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji, klisz fotograficznych, oraz innych pamiątek.
  12. Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy informuje, że w dniach 25 i 31 marca br. w godz. 90.00 – 15.00. na Skwerze Prymasowskim przed naszym kościołem odbędzie się jarmark wielkanocny, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. W godz. 10.00 – 14.00 dodatkowo odbędą się warsztaty dla najmłodszych mieszkańców naszej Dzielnicy.