Komunikaty duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00.
  4. Również dziś zostanie rozstrzygnięty konkurs o aniołach, organizowany z okazji nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w naszej parafii. Zapraszamy uczestników konkursu do dzwonnicy po Mszy św. o godz. 11.30.
  5. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się u ks. Michała lub ks. Tomasza. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.
  6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Świece można nabyć w zakrystii.
  7. Zbiórka makulatury, ze sprzedaży której dochód przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie odbędzie się w dniach 24-26 marca br. Kontener zostanie podstawiony po lewej stronie kościoła.
  8. W marcu, w dzwonnicy, prezentujemy prace graficzne uczestników terapii zajęciowej wilanowskiego ośrodka samopomocy. Zapraszamy do oglądania wystawy.
  9. Zachęcamy do przekazania 1% na naszą fundację. Wszystkie informacje oraz program do rozliczenia podatku PIT można znaleźć na stronie parafii i fundacji.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia nawiedzenia figury św. Michała Archanioł w naszej parafii. Państwu Adamowi i Danucie Domaszczyńskim, którzy ofiarowali figurę św. Michała Archanioła do naszego kościoła oraz aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach nawiedzenia. Siostrze Melanii, za przygotowywanie groty i wystroju kościoła. Państwu Rawskim, Grądzielom i Czajkowskim za złożone ofiary na sfinansowanie wydatków związanych z peregrynacją. Wszystkim zespołom parafialnym i siostrom Pasjonistkom za animowanie Mszy św.
  11. Na przełomie roku, od grudnia do lutego, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 1970 rodzin, z czego przyjęło nas 850, co stanowi 43%. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.