Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo majowe odprawiane będzie w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w środę, 1 maja br. Po Mszy odprawimy nabożeństwo do św. Józefa.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 maja, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. nabożeństwo majowe. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 3 maja, ze względu na przypadającą uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Najśw. Sercu Pana Jezusa. W sobotę, 4 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00., a zaraz po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Z piątku 3 maja, na sobotę 4 maja br. w naszej parafii odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju w intencji: aby Maryja była bardziej znana i miłowana i żeby królowała w naszych sercach. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii.  Zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii. Mieszkańców Wilanowa, w sposób szczególny zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie majowym odprawianym o godz. 18.45. przy Wilanowskich Krzyżach Morowych, znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic: Wiertniczej i Obornickiej.

8. Z okazji 10. Rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II w dzwonnicy można obejrzeć rysunki wykonane przez dzieci podczas ostatnich „Bliskich Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych”. Wystawa jest zatytułowana „Papież oczami dziecka”. Serdecznie zapraszamy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w piątek, 3 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00.,
  • w sobotę, 4 maja, wspomnienie Floriana, męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 9200 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.