Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 roku

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „Sanctae Annae” oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona o godz. 10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.

3. Po Mszy św. o godz. 13.00. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, trzech chłopców z naszej parafii otrzyma promocję do posługi ministranta. Promocja odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie gratulujemy i polecamy ich modlitwie.

6. Zapraszamy na wieczór uwielbienia i świadectw przygotowany przez grupę młodzieży z naszej parafii oraz wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00. W związku z tym Msza św. o godz. 20.00. rozpocznie się o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Siostry Pasjonistki zapraszają młodzież na dzień skupienia w ramach Pasyjnych Dni Młodych. Dzień skupienia rozpocznie się 1 grudnia br., o godz. 9.30. w klasztorze sióstr przy ul. Husarii 55/57. Siostry przyjmują zapisy do wtorku, 27 listopada br. Kontakt do sióstr został podany na plakacie w gablocie przed kościołem oraz w Klimatach.

8. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na wykład pt. Czy możliwe są cuda w XXI wieku?, organizowany w ramach cyklu Duchowość dla Warszawy, który odbędzie się 27 listopada br., o godz. 19.00. w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66.

9. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach parafialnych, próby odbywają się w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30. w Kanonii.

10. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia. Wyjazd w sobotę, 1 grudnia o godz. 7.00. Koszt 60 PLN. Zapisy w zakrystii.

11. Po raz 25 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach całej Polski od 3 grudnia (pierwsza niedziela Adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Świece zapalmy też w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

12. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w przyszła niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w środę, 6 grudnia br., po Mszy św. o godz. 17.00.

13. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 16 grudnia br. i będą trwały do wtorku, 18 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kośka.

14. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

15. W tym tygodniu, w piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

16. Wzorem lat ubiegłych, w dzwonnicy, zorganizowany będzie kiermasz świąteczny. Zapraszamy chętnych wystawców do udziału oraz wszystkich parafian do odwiedzenia kiermaszu w niedzielę, 9 grudnia od godz. 9.30 do 15.00. Uczestników kiermaszu prosimy o dostarczenie towarów w dniu kiermaszu.

17. W styczniu i lutym, w dzwonnicy, planujemy zorganizować wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do udziału w wystawie prosimy o zapisywanie się w dzwonnicy od dzisiaj do 23 grudnia.