Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „Sanctae Annae” oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św. Cecylii zostanie odprawiona o godz. 10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.
  3. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.
  4. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  1. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 27 listopada (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zapalmy te świece w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie czy znajomym lub zapalić na grobach bliskich. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.
  1. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w listopadzie w intencji: o łaskę nieba dla dusz w czyśćcu cierpiących. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30.
  1. Przyjaciele Oblubieńca wraz z zespołem Wojowników Maryi serdecznie zapraszają na wieczór uwielbienia 24 listopada o godzinie 21.00.
  1. 27 listopada 2022 r. o godz. 14.00 przy ul. Sytej 103 zostanie poświęcona odrestaurowana kapliczka z 1915 roku z Matką Bożą z Lourdes.
  1. Zapraszamy na kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca 2023 roku. Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się, ponieważ ze względu na warsztatowy charakter kursu zajęcia odbywają się w małej grupie uczestników. Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty.
  1. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  1. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Ukrainie zebraliśmy 2160 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1.  Galeria „Dzwonnica” zaprasza na nową wystawę malarstwa Czesława Piotra Szczepańskiego i  Grażyny Skrzypczyk-Szczepańskiej. Prace są prezentowane w każdą niedzielę do końca grudnia.
  1.  W grudniu i styczniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
  1.  Poszukujemy wolontariuszy do naszego Zespołu Pomocy Najuboższym. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  1.  W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
  • poniedziałek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania NMP,
  • we wtorek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek, 24 listopada, przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.