Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „Sanctae Annae” oraz „Cameraty Wilanowskiej”, z okazji święta patronalnego św. Cecylii zostanie odprawiona o godz. 10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.

3. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. Zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim o godz. 20.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz.16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 grudnia, zostanie odprawione nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczniemy je Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

7. Z piątku 1 grudnia, na sobotę 2 grudnia w naszej parafii odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

8. W następną niedzielę, 3 grudnia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z Siostrami Pasjonistkami zapraszają dzieci i ich rodziny na kolejne warsztaty zatytułowane „Zwiastowanie trwa”. Poszukamy wspólnie dobrych rad u Maryi, jak dobrze przeżyć tegoroczny krótki Adwent. Spotkanie rozpoczniemy około o 12.30. w kanonii i potrwa około półtorej godziny. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w listopadzie w intencji: by Maryja była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

10. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 3 grudnia (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zapalmy te świece w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie czy znajomym lub zapalić na grobach bliskich. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

11. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Przy tej okazji wręczymy też prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w środę, 6 grudnia br., po Mszy św. o  godz. 17.00.

12. W tym roku z regularną wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad i Powsinka. Kolędę rozpoczniemy 11 grudnia. Nowych parafian lub tych którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem.

13. Opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem, po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinansowanie renowacji muru cmentarza.

14. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch w terminie od 17 do 24 kwietnia. Odwiedzimy m.in. grób ojca Dolindo w Neapolu oraz sanktuaria św. ojca Pio i św. Michała Archanioła. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza lub do zakrystii.

15. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

16. W tym tygodniu, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.