Komunikaty duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek, 1 kwietnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Drodze Krzyżowej odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z Kapłanem. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00.

W sobotę, 2 kwietnia, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające. W dzisiejszych Klimatach znajdziemy artykuł  o przesłaniu Matki z Bożej z Fatimy, wzywającym do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca.

4. Z piątku, 1 kwietnia na sobotę, 2 kwietnia w naszej parafii, odbędzie się ósma Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19,30, a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i facebooku.

5. Rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w niedzielę, 3 kwietnia, będą trwały do środy 6 kwietnia br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Urbiak. W tym roku nie bedzie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej.

6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Rososz-Wilanów. Rozpocznie się ona 1 kwietnia br. o godz. 21.00 Mszą św. w parafii Narodzenia NMP w Rososzy. Chętni muszą się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl.

7. Urząd Dzielnicy Wilanów uruchomił specjalny adres e-mail: ukraina@wilanow.pl, na który należy kierować wszelkie zapytania i zgłaszać wszystkie formy pomocy dla Ukraińców.

8. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Świece Caritas można nabyć przed kościołem.

9. Zapraszamy do wypełnienia ankiety synodalnej. Ankietę można pobrać skanując kod QR z plakatu umieszczonego na drzwiach kościoła i w gablocie oraz ze strony internetowej parafii, gdzie można wypełnić ankietę także on-line.

10. Dziś członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Izabeli Kopeć (mezzosopran) z zespołem kwintetu smyczkowego, który odbędzie się w naszym kościele w następną niedzielę, 3 kwietnia br., o godz. 16.00.