Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2023 r.

1. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

3. Msza św. w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 20.00.

4. W poniedziałek, 23 stycznia br., przypada 10. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

7. W dniu 8 marca w naszej parafii rozpocznie się kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Mamy ostanie wolne miejsca. Informacje dotyczące zapisów na kurs znajdują się na stronie www.parafiawilanow.pl w zakładce sakramenty.

8. Galeria „Dzwonnica” zaprasza na  wystawę rysunków dr Ewy Gawrychowskiej „Święci, wielcy i starzy – portrety”. Prace prezentowane są w każdą niedzielę od 8 stycznia do 5 marca br.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w środę, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w czwarte, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  • w sobotę, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

• poniedziałek 23 stycznia: ul. Kostki Potockiego (strona parzysta) i ul. Kostki Potockiego 1-5 (numery nieparzyste)
  • wtorek 24 stycznia: ul. Kostki Potockiego 11-21 (numery nieparzyste).

Kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem.