KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.
  • Dziś o godz. 15.00 odbędzie się pokaz filmu pod tytułem „Ja Jestem”. To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii. To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka. Po projekcji filmu nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Przez całą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można nabyć film „Ja Jestem” i inne filmy.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 marca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 4 marca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.
  • Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 14–16 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 16–18 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 13 marca i będą trwały do środy 16 marca br.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wielkopostnym pt.: „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace prosimy składać do zakrystii. Termin oddania upływa w Niedzielę Palmową. Na zakończenie konkursu przewidziane są nagrody.
  • W najbliższy wtorek, 1 marca o godz. 17.30, w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo różańcowe rodziców za dzieci. Po nabożeństwie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji. Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w modlitwie.
  • W najbliższą środę 2 marca o godz. 19.00 odbędzie się w wieży pierwsze spotkanie biblijne z nowego cyklu pt.: „Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe”. Tematem spotkania będą „Długi”. Tematyka i program cyklu spotkań jest zamieszczony w gablocie przed kościołem.
  • Od dzisiejszej niedzieli do końca kwietnia zapraszamy do dzwonnicy na wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych Parafian. Jest to jubileuszowa – 50 prezentacja w naszej galerii. W sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00. przewidziany jest wernisaż, o czym będziemy jeszcze informować. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy za liczny udział w wystawie.
  • Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w środę, 2 marca br. o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej).
  • W tym tygodniu przypada następujące święto liturgiczne:
    – w środę, 4 marca, święto św. Kazimierza Królewicza; jest to również dzień imienin ks. Kardynała Kazimierza Nycza, pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
  • Świece Caritas można nabyć przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane z rozprowadzania świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, organizując zajęcia w świetlicach i wyjazdy wakacyjne.
  • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 5 marca o godz. 19.00 w dzwonnicy.
  • Fundacja onkologiczna JESTEM działająca przy parafii pw. św. Tadeusza Ap. na Sadybie zaprasza osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich bliskich do udziału w bezpłatnych zajęciach i spotkaniach. Plakat informacyjny znajduje się w gablocie przed kościołem.