KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.
  • W środę, 9 marca o godz. 19.00. odbędzie się drugie spotkanie biblijne z cyklu „Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe”. Tematem spotkania będzie „Nadzieja”, która jest potrzebna w trudnych sytuacjach np. związanych z brakiem zatrudnienia. Program spotkań jest umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
  • Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 14–16 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 16–18 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 13 marca i będą trwały do środy 16 marca br.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wielkopostnym pt.: „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace prosimy składać do zakrystii. Termin oddania upływa w Niedzielę Palmową. Na zakończenie konkursu przewidziane są nagrody.
  • Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych Parafian. Jest to jubileuszowa – 50. prezentacja w naszej galerii. W sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00. przewidziany jest wernisaż, o czym będziemy jeszcze informować. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy za liczny udział w wystawie.
  • Świece Caritas można nabyć przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane z rozprowadzania świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, organizując zajęcia w świetlicach i wyjazdy wakacyjne.
  • Fundacja onkologiczna JESTEM działająca przy parafii pw. św. Tadeusza Ap. na Sadybie zaprasza osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich bliskich do udziału w bezpłatnych zajęciach i spotkaniach. Plakat informacyjny znajduje się w gablocie przed kościołem.
  • Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu naszych parafian:

– śp. Irenę Ordowską;
    – sp. Marcina Garbarskiego;
    – śp. Mirosławę Witkowską-Holc;
    – śp. Wiesława Surgota;
    – śp. Annę Kobiałka;
    – śp. Jadwigę Szulca;
    – śp. Jadwigę Kaproń;
    – śp. Wiesława Mikulskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen