Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Od piątku, 1 maja br., rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. Jak zwykle będzie ono odprawiane w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17.00. Jak dotąd nie otrzymaliśmy jakichkolwiek wytycznych, dotyczących możliwości organizowania nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach.

3. W uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, którą obchodzić będziemy w tym roku 2 maja, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
– w poniedziałek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
– w środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławień-stwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
W piątek, 1 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00., a o godz. 18.00. Msza św. z intencją wygradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00.
W sobotę, 2 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe. Odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną przez kapłana, tajemnicą różańca świętego.

6. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Caritas zebraliśmy 2310 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Według nowych przepisów, dotyczących liczby wiernych uczestniczących w liturgii, w naszym kościele jednocześnie będzie mogło przebywać 40 osób, z czego w nawie głównej 18; w nawach bocznych po 4; w kaplicy św. Anny 5; w kaplicy NM Panny 8; w przedsionku 1.