Komunikaty duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 rok

1. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

3. W niedzielę, 12 września przypada 338 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Czackiej, w naszym kościele nie będzie uroczystej Mszy św. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  • w czwartek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej,
  • w piątek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki,
  • w sobotę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz będzie trwał do godz. 14.00.