Zaangażowani. Świeccy z medalami „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

40 osób świeckich i jedna siostra zakonna zostało nagrodzonych medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”. Oznaczenia wręczył kard. Kazimierz Nycz 24 czerwca w archikatedrze warszawskiej, w uroczystość jej patrona – św. Jana Chrzciciela.

Medale „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” przyznawane są dwa razy w roku: w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia i uroczystość patronalną stołecznej archikatedry św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca. Otrzymują je przede wszystkim świeccy zaangażowani w prace na rzecz diecezji lub parafii.

Po raz pierwszy odznaczenie zostało przyznane w 2009 r. Wśród nagrodzonych są osoby z naszej parafii. Serdecznie gratulujemy.

Wśród nagrodzonych medalem jest wielu członków Akcji Katolickiej: m.in. Elżbieta Olejnik z parafii św. Anny w Wilanowie, gdzie od 21 lat należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej a ponadto jest prezesem Zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej. Z Akcją była związana od początku jej reaktywowania. Ponadto: redaktor miesięcznika „Wieści z Wilanowa”.

Z parafią św. Anny w Wilanowie związani są kolejni nagrodzeni: Małgorzata Malinowska – przed laty prawnik w konsulacie RP w Chicago, a teraz kieruje kancelarią parafialną. Ofiarnie angażuje się m.in. w dzia-łalność Caritas. Małżeństwo Danuta i Adam Domaszczyńscy, za-angażowani w życie parafii, fundatorzy figury św. Michała i kilku relikwiarzy, a Danuta jest liderem parafialnej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Bertrand Jasiński – członek Rady Fundacji Ecclesia Villanoviensis powołanej, aby wspierać parafię św. Anny w Wilanowie, ważną dla polskiej kultury i historii.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św. , której przewodniczył JEm kard. Kazimierz Nycz wraz z księżmi proboszczami, których parafianie zostali odznaczeni.

Źródło:

fot. Wojciech Łączyński