Seminarium Odnowy Wiary – Retransmisje spotkań

Dołącz do spotkań. Zapraszamy.

11. Spotkanie – Eucharystia:

10. Spotkanie – Walka duchowa:

9. Spotkanie – Duch Święty:

8. Spotkanie – Jezus jest Panem:

7. Spotkanie – Nawrócenie:

6. Spotkanie – Wiara:

5. Spotkanie – Zbawienie:

4. Spotkanie – Grzech:

3. Spotkanie – Bóg jest Miłością:

2. Spotkanie – Moje życie:

1. Spotkanie Wprowadzające:

Czym jest Seminarium Odnowy Wiary?

Seminarium Odnowy Wiary to cykl spotkań, których celem jest przybliżenie ludzi do Boga. Dla niektórych będzie to wejście na drogę wiary po raz pierwszy, a dla innych umocnienie relacji z Bogiem. Podczas rekolekcji uczestnik zostanie przeprowadzony przez treści, które pomogą mu doświadczyć miłości Boga Ojca, poznać Jezusa jako Zbawiciela, który daje nadzieję w każdej sytuacji oraz Ducha Świętego, jako Tego, który chce nas napełniać dobrem i czynić nasze życie jeszcze pełniejszym i jeszcze piękniejszym.

Jest to szczególny czas łaski dla każdego człowieka – zarówno dla tego niewierzącego, poszukującego, pełnego wątpliwości, jak i dla tego mocno wierzącego, zaangażowanego w Kościele. Czas, kiedy można poznać Boga i istotę wiary podczas głoszonych konferencji przez zaproszonych księży lub osoby świeckie należące do wspólnoty, mające specjalne przygotowanie do pełnienia tej posługi. Podczas Seminarium jest możliwość wysłuchania świadectw ludzi, w których życiu Boża obecność daje siłę, aby przejść przez wszelkie trudności. Niewielkie zadania, do których będą zaproszeni uczestnicy mają na celu doświadczenie tego, co było zawarte w nauczaniu – aby niejako ,,dotknąć Ewangelii” w nowy sposób, nowymi środkami – do tego przecież wzywał św. Jan Paweł II, mówiąc o nowej ewangelizacji. Oprócz tego ludzie są zachęcani do sięgania po rozważania zawarte w podręczniku formacyjnym, pozwoli to spotkać się z Bogiem w zaciszu domowym, aby na spokojnie zastanowić się nad przeżywanymi tematami i zanurzyć się w Słowie Bożym. Nie zabraknie oczywiście czasu na modlitwę wspólnotową – spontaniczną rozmowę z Bogiem, który pragnie wsłuchiwać się w nasze marzenia i troski, w naszą codzienność przepełnioną obowiązkami, zabieganiem, radościami i smutkami. Z Jezusem, który chce objawiać się nam jako dobry, pokorny, łagodny, jak Ten, który zaprasza wszystkich, aby swoją siłą pokrzepić i być ukojeniem (Mt 11, 28-30).

Przyjdź i zaufaj!

Seminarium Odnowy Wiary to rekolekcje, które będą odbywać się w naszej parafii od 7 lutego co środę o 19.15 w kościele. Poprowadzi je wspólnota Przyjaciele Oblubieńca wraz z księdzem Maciejem Czaplińskim.

Kamila Pil