Kwietniowe Bliskie Warsztaty Rodzinne.

Kronika Wielkiego Tygodnia

W Niedzielę Męki Pańskiej, 2 kwietnia br. odbyły się kolejne Warsztaty Rodzinne. Tym razem Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zwróciła dzieciom uwagę na najważniejsze wydarzenia zbawcze w roku liturgicznym – Wielki Tydzień, a szczególnie – Triduum Paschalne.

Gościnnie na Warsztatach wystąpiła Wspólnota Młodzieżowa z naszej parafii z pantomimą przygotowaną pod kierunkiem ks. Macieja Czaplińskiego. Wcielając się w role poszczególnych osób towarzyszących Jezusowi w Jego ostatnich chwilach, młodzież pokazała dzieciom wydarzenia mających nadejść dni w przystępny sposób. Najpierw mogliśmy zobaczyć wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, później obserwowaliśmy Ostatnią Wieczerzę i to, jak Pan Jezus obmywał uczniom nogi. Razem z Nim modliliśmy się w Ogrójcu, byliśmy świadkami Jego pojmania, a następnie Jego męki i śmierci na krzyżu. W końcu, po Zmartwychwstaniu, razem zaśpiewaliśmy pieśń „Ty jesteś Panie, Bogiem łaski i wielkiego miłosierdzia”.

Po każdej scenie dzieci miały za zadanie odgadnąć, jakie to wydarzenie. I wspaniale udało im się dopasować je do poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia! Pantomimy z pewnością pomogły najmłodszym wyobrażenie sobie tamtych wydarzeń, a dorosłych pobudziły do głębszej refleksji nad Tajemnicą Paschalną.

W drugiej części naszego spotkania każde dziecko stworzyło swoją Kronikę Wielkiego Tygodnia, rysując i kolorując symbole poszczególnych dni. Każde otrzymało również słodką niespodziankę i pudełko na swoją książeczkę. Nie zabrakło pomysłów na ich kreatywne ozdabianie!

Kolejne warsztaty już wkrótce – zapraszamy wszystkie chętne dzieci 7 maja o 12:30!