Bliskie Niedzielne Warsztaty Rodzinne! – Podróż przez rok liturgiczny

Czym jest kalendarz liturgiczny? Jak wygląda rok liturgiczny? Dlaczego co roku obchodzimy te same święta?

Zdjęcie z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym

Na te i inne pytania udało nam się odpowiedzieć w niedzielę 5 marca br., w trakcie kolejnego spotkania z cyklu Niedzielne Bliskie Warsztaty Rodzinne. Tym razem Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zabrała dzieci z naszej parafii w podróż przez kolejne okresy i dni roku liturgicznego.

Zdjęcie z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym

Wspólna podróż rozpoczęła się o godzinne 12:30 modlitwą, którą poprowadził ksiądz Maciej.  Zaraz po niej ruszyliśmy w najważniejsze okresy i uroczystości roku liturgicznego – od Adwentu po Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Poznaliśmy mnóstwo symboli związanych z poszczególnymi świętami i okresami oraz kolory im odpowiadające. Był to wyjątkowy czas odkrywania Boga. Niezwykłego działania Chrystusa w świętych misteriach i wsłuchiwanie się w Jego głos, zapraszający w szczególną bliskość z Nim w każdym TERAZ.

Zdjęcie z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym

W szczególności w obecnym czasie Wielkiego Postu. Wraz z dziećmi zastanawialiśmy się jak wzrastać w dobrym dzięki mądrym i konkretnym postanowieniom wielkopostnym – małym gestom ofiarowanym Jezusowi. Na koniec, dzieci zamknęły uczynki pokutne w zdobionych własnoręcznie sakiewkach. Każda opatrzona wizerunkiem Chrystusa, skryła postanowienia i wyrzeczenia, którym towarzyszyć ma wewnętrzne nawrócenie i duchowa przemiana.

Zdjęcie z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym

Te warsztaty udowodniły wszystkim, że rok liturgiczny to nie tylko daty, dni i okresy, lecz moc, miłość, siła i bogactwo Boga!

Zdjęcie z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym

Wyjawić możemy także, że udało nam się osiągnąć jeszcze coś – wspaniałe poczucie przyjaźni i wspólnoty. Uczestnicy już czekają, żeby znowu się spotkać – jak zazwyczaj, w pierwszą niedzielę miesiąca – 2 kwietnia 2023 r.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym