Bliskie Niedzielne Warsztaty Rodzinne! „Cuda, cuda ogłaszają”

Teatralna podróż do Betlejem.

„Nad stajenką gwiazdka świeci. Do stajenki idą dzieci”

W minioną niedzielę 8 stycznia dzieci z naszej parafii miały okazję wziąć udział w nietypowym przedsięwzięciu teatralnym zorganizowanym przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Były to zupełnie niezwyczajne jasełka.

Nazwaliśmy te warsztaty teatralną podróżą do Betlejem, ponieważ za sprawą odpowiedniej scenografii, kostiumów i muzyki chcieliśmy podarować dzieciom przeżycie ewangelicznych scen opisujących tajemnicę Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, po której ksiądz Maciej Czapliński pobłogosławił wszystkich przybyłych. Następnie dzieci wylosowały role do odegrania w improwizowanym przedstawieniu. Kto zagra Maryję, a komu przypadnie rola Józefa? Czy będę dużo mówić? Ten moment niewątpliwie wzbudził najżywsze emocje małych uczestników. „Aktorzy” zostali przydzieleni do trzech grup, które kolejno uczyły się kwestii, przygotowywały śpiew i przebierały się w różnorodne stroje. Podczas gdy w dużej sali trwała nauka śpiewu a tuż obok recytowanie ról, za drzwiami tymczasowej garderoby dobierano stroje i rekwizyty. Kiedy już wszyscy pasterze, królowie i aniołowie byli przebrani i odpowiednio przygotowani rozpoczął się spektakl dla widowni – rodziców i dziadków.

Przy blasku gwiazd znad żłóbka, aniołki zatańczyły dla Dzieciątka Jezus śpiewając „Cóż to za dziecię?”. Kolędą „Wśród nocnej ciszy” anioły zbudziły małych pastuszków zachęcając do odwiedzin w stajence. Gdy ci dotarli do Pana odśpiewali żywiołowe „Tryumfy Króla niebieskiego” w aranżacji Arki Noego. Trzej królowie dotarli do Betlejem, by zatańczyć w rytm utworu „Oto o północy”.

„Przyjmij dobry Jezu, Ty nasz wielki Panie Nasze podarunki i nasze śpiewanie”.

A na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał prezent od Dzieciątka, prosto z Nieba – świętego patrona, który na ten nowy rok będzie się nim opiekował w sposób szczególny.

Dziękujemy Bogu za dar tego czasu, spotkania i dzielenia się radością z Jego Narodzenia i Obecności.

Następne spotkanie z cyklu już 5 lutego. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym.