Adwent 2020 r. – Kiedy, gdzie i kto wygłosi rekolekcje adwentowe?

Z powodu limitów wiernych wprowadzonych w kościołach nie wszędzie zaplanowano tradycyjne rekolekcje adwentowe. W niektórych parafiach i duszpasterstwach zostały one rozłożone na poszczególne niedziele Adwentu lub przeniesione na Msze św. roratnie.

Na stronie Archidiecezji Warszawskiej znajdziemy propozycje parafii i duszpasterstw akademickich rekolekcji adwentowych —>

Jak co roku, nie brakuje propozycji na owocne przeżycie adwentu, choć ze względu na epidemię większość z nich przeniosła się do internetu.

Ekai prezentuje najciekawsze z nich np. „Kobiety w adwencie”, „Nadchodzi niebo”, „Czas apokalipsy, czas nadziei”, misyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży —>

W każdą środę i niedzielę Adwentu o godz. 18:00 na kanale YouTube Stacji7 rekolekcje “Siła nadziei” poprowadzi o. Tomasz Nowak OP.

Rekolekcje akademickie w dniach 6-9 grudnia wygłosi o. Grzegorz Ćwierkiewicz OP. W niedzielę msza św. z nauką o godz. 20:15 a od poniedziałku do środy o godz. 19:30. Transmisja na kanale YouTube Dominikanie Służew.

W sanktuarium św. Andrzeja Boboli rekolekcje akademickie poprowadzi w tym roku biblistka s. Anna Maria Pudełko. Nauka rekolekcyjna odbędzie się w niedzielę podczas mszy świętej o godz. 19.30, a w poniedziałek i wtorek o godz. 20. Zainteresowani będą mogli korzystać z transmisji internetowej.

„Adwentowe rekolekcje dla wszystkich” u Dominikanów odbędą się w trzecim tygodniu Adwentu. O prawdziwości zapewnienia Chrystusa: „Szczęśliwy ten, kto we Mnie nie zwątpi” będzie głosił ks. Wojciech Janyga. Pierwsza nauka podczas Mszy w niedzielę, 13 grudnia, kolejne nauki od poniedziałku do środy podczas Mszy o 6.00 (roraty) i o godz. 18.00. Wszystkie liturgie połączone z nauka-mi rekolekcyjnymi będą transmitowane na kanale YouTube.