19.01.2019 roku – Chór Sanctae Annae śpiewał na Jasnej Górze

W ostatnią sobotę, 19 stycznia, chór parafialny Sanctae Annae udał się do Częstochowy, by zaśpiewać w Kaplicy Cudownego Obrazu. Jasną Górę chórzyści zastali całą w słońcu, malowniczo oprószoną śniegiem. O tej porze roku nie ma tu tłumów, a atmosfera sprzyja modlitwie. Po próbie w pełnej pamiątek sali Chóru Jasnogórskiego (w 2012 roku chór obchodził swoje 60-lecie!) członkowie Sanctae Annae zapewnili oprawę muzyczną na mszy o 12:00, odprawionej przez przeora klasztoru, o. Mariana Waligórę w intencji Bractwa Matki Bożej Królowej Polski. Po mszy każdy na swój sposób przeżywał pobyt w Sanktuarium – śpiewające w naszym chórze dwie siostry Pasjonistki, wierne swemu powołaniu, odbyły drogę krzyżową wokół klasztoru, inni modlili się przed obrazem Czarnej Madonny, oglądali ruchomą szopkę, spacerowali, zaopatrywali się w pamiątki. W tym smutnym dniu żałoby narodowej Częstochowa, była, niezmiennie, źródłem otuchy.

Beata Barszczewska