Witamy w naszej parafii ks. Macieja Czaplińskiego

Ks. Maciej Czapliński urodził się 28.08.1976 w Gdyni. Do dziesiątego roku życia związany z Trójmiastem. Następnie wraz z rodziną wyprowadził się do Brwinowa. Po otrzymaniu świadectwa maturalnego jesienią 1996 roku wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

31 maja 2003 z rąk Księdza Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu. Następnie otrzymał dekret kierujący do objęcia obowiązków wikariusza w parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie.

W roku 2007 Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz skierował księdza Macieja na studia licencjackie z Teologii Duchowości co zaowocowało uzyskaniem tytułu licencjata. W czasie studiów pracował w Parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach, skąd został po dwóch latach skierowany do Seminarium Roku Propedeutycznego w Urlach. Posługiwał tam jako wychowawca do 2013 roku, w którym został miano-wany wikariuszem Parafii MBNP w Grodzisku Mazowieckim. Po pięciu latach spędzonych w tej Wspól-nocie parafialnej rozpoczął czas próby w nowicjacie Ojców Kamedułów w Krakowie, gdzie przebywał do końca roku 2019.

Decyzją Władzy Archidiecezji Warszawskiej został skierowany do pracy w naszej parafii.

Życzymy ks. Maciejowi wszelkich łask Bożych w pełnieniu nowych obowiązków.