Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela zwykła – 19 listopada 2023 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w listopadzie w intencji: by Maryja była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

3. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „Sanctae Annae” oraz  „Cameraty Wilanowskiej”, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona w niedzielę, 26 listopada br., o godz. 10.00.

4. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

5. Ks. Tomasz organizuje ośmiodniową samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch w terminie od 17 do 24 kwietnia. Odwiedzimy m.in. grób ojca Dolindo w Neapolu oraz sanktuaria św. ojca Pio i św. Michała Archanioła. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymce mogą się zgłaszać do ks. Tomasza lub do zakrystii.

6. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  • we wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania NMP,
  • we środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  • w piątek, 24 listopada, przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. Świętulanki św. Michała Archanioła. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Klimatach. (przeczytać po Mszach św. o godz.: 10.00., 11.30. i 13.00).

8. W zeszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Bliskim Wschodzie zebraliśmy 2720 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę tkanin i malarstwa Marii Butkiewicz, pt. „Pejzaż Afrykański”. Prezentacja potrwa do końca grudnia br.