Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 roku

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W następną niedzielę, 25 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

3. Uroczysta Msza św. w intencji chóru parafialnego „Sanctae Annae” oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona w Uroczystość Chrystusa Króla, 25 listopada br., o godz.10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.

4. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach Parafialnych, które będziemy wystawiać w naszym kościele 13 stycznia po Mszy św. o 11.30. Chętne dzieci zapraszamy do kanonii w niedzielę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowych informacji udziela s. Ludmiła.

5. W dzisiejszą niedzielę, 18 listopada, zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 08.00. do 14.00. W ten sposób chcemy pomóc polskim sadownikom.

6. Zapraszamy na wieczór uwielbienia i świadectw przygotowany przez grupę młodzieży naszej parafii oraz wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca, który odbędzie się w niedzielę, 25 listopada br. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00. W związku z wieczorem uwielbienia Msza św. o godz. 20.00. rozpocznie się o godz.20.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W niedzielę 25 listopada br. siostry katechetki pracujące w naszej parafii ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek organizują loterię misyjną dla dzieci i dorosłych. Dochód jest przeznaczony na misje do Kamerunu, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą szkołę i przedszkole. Siostry proszą o przynoszenie rzeczy, które mogą być wykorzystane na fanty np. zabawki, słodycze, artykuły papiernicze, kredki, długopisy, książki itp.

8. Wspólnota Rodziny Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 1. grudnia o godz. 7.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Centrum Kultury Wilanów zaprasza na wystawę dokumentów ze zbiorów Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie w opracowaniu Pana Ireneusza Wojczuka. Wystawa jest czynna do końca listopada i przedstawia archiwalia wilanowskie sprzed 100 lat.

10. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

– w środę, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

– w czwartek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.