Komunikaty duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się dziś., o godz. 11.00., w kościele.

3. W następną niedzielę, 24 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Siostry Pasjonistki organizują dzień skupienia w ramach Pasyjnych Dni Młodych. Zapraszają młodzież licealną i starszą do klasztoru przy ul. Husarii, w dniu 30 listopada. Zgłoszenia można przesyłać na adres kontakt@siostrypasjonistki.pl.

5. Jak co roku organizujemy Jasełka parafialne. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w Jasełkach na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 24 listopada po Mszy św. o 11.30. Szczegółowych informacji udziela s. Ludmiła.

6. Osoby chętne do rozważania Słowa Bożego zapraszamy w najbliższą sobotę 23 listopada 2019 roku do Dzwonnicy na Lectio Divina.

7. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w Sudanie zebraliśmy 2925 PLN i 5 €. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje rekolekcje dla rozeznających powołanie. Rekolekcje te odbędą się od piątku, 29 listopada do niedzieli, 1 grudnia br., w Domu Rekolekcyjnym w Podkowie Leśnej. Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni mężczyźni z dwóch ostatnich klas liceum oraz starsi. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. W następną niedzielę, 24 listopada br., w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach odbędzie się 9. festiwal Chrześcijańskie Granie. Wystąpią młode i debiutujące zespoły. Zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.

10. We czwartek 21 listopada 2019 r. o godz. 17.00 będzie Msza święta w intencji Bractwa Adoracyjnego i o nowe powołania do Bractwa.

11. Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę fotografii:

Jacka i Andrzeja Kryńskich
Stanisława Podgórskiego
Adama Wieczorka

Prace można oglądać do 15 grudnia br.

12. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kuzkówny, dziewicy i męczennicy,
  • w środę, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • w czwartek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
  • w piątek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.